czwartek, 22 czerwca 2017

Serce

    Uroczystość Najświętszego Serca Bożego.Co to jest?
  Serce Boże to Centrum, istota Boga jakkolwiek byśmy sobie To Serce  wyobrazili i o nim mówili pozostanie ono czymś nie do końca nazwanym, ponieważ nie znajdziemy wystarczających pojęć by oddać czym jest Niewyczerpana Miłość Boga.

 Serce Jezusa  - źródło życia i świętości
Serce Jezusa  - gorejące ognisko miłości
Serce Jezusa  - zbawienie  ufających Tobie
Serce Jezusa  - z którego pełni wszyscyśmy otrzymali
Serce Jezusa -  hojne dla wszystkich, którzy Cię wzywają
Serce Jezusa - w którym mieszka cała pełnia bóstwa
itd
Rytmiczność i piękno tej starej  litanii, wprowadza nas w ciszę i zachęca do pozostania w  zachwycie.
W Tym Sercu znajdujemy ukojenie najgłębszych tęsknot i pragnień. To Serce odpowiada nam na wszystkie pytania, milczenie wobec Bezmiaru, to najwłaściwsza postawa. Ten Bezmiar zachwyca, zaprasza, pociąga,fascynuje..
 Niedawno napisałam tekst o obrazie przedstawiającym Serce, do którego zamieszczam  link może ktoś zechce przeczytać : sklaraosu.blogspot.com/2017/03/spotkanie-w-sztuce.html

 W Tym Sercu chowam  wszystkich ludzi i wszystkie sprawy,i wierzę, że tam one nabierają innego znaczenia i wymiaru, że Ono wypełnia to czego ja nie umiem dać. Powierzam Boskiemu Sercu Ciebie.

7 komentarzy:

 1. Uroczystość Najświętszego Serca zawsze już będzie mi się kojarzyć z końcowym egzaminem z filozofii średniowiecznej. Zdanym na 5, jasna rzecz:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zawsze to jakieś skojarzenie...Pozdrawiam miło.

   Usuń
 2. Ładnie Siostra napisała i z sercem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Przy moście, na skraju naszej wioski stoi figurka Serca Jezusowego, którą się opiekuję. Od dzieciństwa było to dla mnie najważniejsze miejsce w wiosce. Teraz prowadzę tam Wnuka.W naszym starym domu wisiały dwa duże oleodruki, Serce Jezusa i Serce Maryi. Wówczas wydawało mi się, że P. Jezus mi grozi tymi podniesionymi palcami- wyobraźnia dziecka jest niezmierna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję. Mam osobiste, na swój użytek, nabożeństwo do Serca Jezusowego,które pokazała mi babcia,opowiadając różne historie związane z praktykowaniem pierwszych piątków miesiąca, kiedy byłam małą dziewczynką.Pozdrawiam miło.

   Usuń
 4. tak sobie mysle - jesli matczyne serce jest gotowe wszystko poswiecic dla dziecka - to co dopiero Serce Jezusa - rozumem tego nie ogarne, sercem....nieudolnie ale z nadzieja i podobnie jak Siostra - wszystkie sprawy i bliskich wkladam w Serce Pana Jezusa - siebie tez oczywiscie.Wandzior

  OdpowiedzUsuń