środa, 17 maja 2017

Być w relacji

  Beze mnie nic uczynić nie możecie J 15, 5. Dzisiaj to słowo mi towarzyszyło w zmaganiach z nastolatkami. Kto ma dwadzieścia dwie gimnazjalistki na raz, w domu plus siedem licealistek, niech  da znać, bo jakiejś rady potrzebuję.
 Koniec roku się zbliża, wystawianie ocen w szkole, na dworze ciepło i jak tu się uczyć...
Gimnazjalista to tykająca bomba zegarowa.
 W tej  rzeczywistości szukam Boga usilnie i przyznam szczerze idzie mi to kiepsko...
Jak mnie umiłował ojciec tak ja was umiłowałem, trwajcie w mojej miłości J 15,9. Kołacze mi się po głowie na koniec dania. Trwajcie, bądźcie przy mojej miłości, przy mnie. Po prostu być  w tym co jest, tu i teraz, z tym kim się jest. Tylko potrzeba mi pokładów cierpliwości ....
  Sławię Cię Panie pośród ludów, będę Ci grał wśród narodów. Bo łaska Twoja sięga aż do nieba, a Twoja wierność sięga obłoków. Wznieś się Boże ponad niebiosa, nad całą ziemią Twoja chwała.
Ps 57,10-12 

6 komentarzy:

 1. "Beze mnie nic uczynić nie możecie." (J 15,5) Aby w pełni zrozumieć to zdanie należałoby go przeczytać "Beze mnie nic prawdziwego, nic sensownego nie możecie uczynić." Bo jakże w oderwaniu od źródła życia i prawdy wewnętrznej uczynić coś wartościowego co sprawi, że wokół nas zakwitnie radość? Z pewnością łatwiej jest pławić się w pozorach i odgrywać teatr w/g własnego scenariusza, niźli starać się o relację z Obecnym, który jest Światłem.../m.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bo właśnie w tej danej nam rzeczywistości, wśród tych, co z nami tu i teraz jest najtrudniej Boga dostrzec. Ale On jest. Bez wątpienia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję.Tak bardzo trudno czasami ale wartość tkwi w tym, by ciągle na nowo próbować. Pozdrawiam miło.

   Usuń
 3. Prowadzę Gimnazjum od 18 lat. Przyznaję, że nie mam czasu się nudzić, ale nie narzekam. Młodzi wyzwalają u mnie nowe pokłady energii:-)
  Od zawsze traktuję Uczniów tak, jak chciałam by traktowano moich Synów...

  OdpowiedzUsuń